Haberler

AHMETLİ’DE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BAŞLADI

28.10.2021

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri kapsamında düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt ile birlikte törene katılan Belediye Başkanı Alhan, çelenk sunma töreninin ardından programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Ahmetli’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin kuruluşunun 98. yıl törenleri coşku ile başladı. Törene Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İlçe Jandarma Komutanı Uçal Karataş, siyasi parti ilçe başkanları, daire müdürleri ve vatandaşlarda katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenklerin anıta sunulması gerçekleşti. Atatürk’ün manevi huzurunda çelenk sunumunun yapılmasının ardından Kaymakam Abdullah Kurt ve Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan törenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Günün bir diğer etkinliğinde ise araçlar halinde Cumhuriyet Konvoyu oluşturuldu.  Hükümet Caddesi üzerinden araç konvoyu ile vatandaşlar selamlanırken bayramları da tebrik edildi.

Ahmetli’de ki kutlama programlarına 29 Ekim Cuma günü saat 09.00’da Kaymakamlık makamında tebriklerin kabul edilmesi ile devam edilecek. Ardından stadyumda düzenlenecek törenlerde ise Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrencilerin geçit töreni gerçekleşecek. Ardından Kaymakam Abdullah Kurt ve Belediye Başkanı Ahmet Alhan halkın bayramını tebrik edecek. Törenler Kaymakam Kurt tarafından Günün Anlam ve Önemini belirten konuşmanın gerçekleşmesine müteakip, şiirlerin okunması, halk oyunları gösterileri, müzik dinletisi ve ödül töreninin ardından sona erecek.

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER