Haberler

İLK EVİM İLK İŞ YERİM PROJESİNDE AHMETLİ TOKİ KONUTLARININ TEMELİ ATILDI

26.10.2022

        Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara’da düzenlenen toplu temel atma töreni kapsamında Ahmetli’ye yapılacak olan 78 adet konutun temeli atıldı. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim projesinde Ahmetli’ye canlı bağlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilçeye yapılacak olan 78 adet konutun temelini atmış oldu.

Ahmetli’de Kurtuluş Mahallesi Yavuz Sokak üzerinde bulunan alana inşa edilecek olan 78 adet sosyal konutun temeli düzenlenen tören ile atıldı. Törene Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Milliyetçi Hareket Partisi Manisa İl Başkanı Murat Öner, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum örgütleri, daire müdürleri, meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “İlçemize uzun zamandır kazandırmaya amaçladığımız projemizin temelini bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da teşrifleri ve ilçemize canlı bağlantı kurması ile atmış olduk. İlk Evim İlk İş Yerim projesi Ahmetli’mize, Manisa’mıza ve Ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’dan canlı yayın ile bağlandığı törende Ahmetli TOKİ konutlarının temeli butonlara basılması ile atıldı. 2 yıl içerisinde konutların teslim edileceği belirtilirken, şu ana kadar 8 milyon vatandaşın İlk Evim İlk İş Yerim projesine başvuruda bulunulduğu öğrenildi. 

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER