Haberler

AHMETLİ’DE HALK TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

11.11.2022

       İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda her ay düzenli olarak bir mahallede gerçekleşmesi planlanan Halk Toplantıları Ahmetli’de düzenlenmeye devam ediyor. Genelge doğrultusunda Güldede Mahallesinde gerçekleşen Halk Toplantısında vatandaşlar ile bir araya gelen Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, mahallede gerçekleşen ve gerçekleşecek olan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

            “Üst Geçit İçin Çalışmalarız Sürüyor”

Güldede Mahallesinde gerçekleşen Halk Toplantısına Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Ahmetli Koordinatörü Nilhan Kılıç, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Yılmaz, Güldede Mahalle muhtarı Recep Mercan, daire müdürleri, birim amirleri ve vatandaşlar katıldı. Mahalle sakinlerinin görüş, istek ve önerilerinin dinlendiği toplantıda mahallenin en büyük sıkıntıların biri olan Ahmetli çayı ve tren yolunun üstünden geçecek olan üst geçit hakkında Belediye Başkanı Ahmet Alhan açıklamalarda bulundu. Başkan Alhan yaptığı açıklamada “üst geçit sorunumuzu biliyoruz. Bunun için birçok kurum ve kuruluş ile görüşmeler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bu projemiz için kaynak yaratma çabasındayız ki onda da sona geldik diyebilirim. İnşallah benim dönemimde mahallemizin ve ilçemizin büyük sıkıntısı olan, çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın kullanımını kolaylaştıracak olan bu üst geçidimizi yapmayı hedefliyoruz. Projelerimiz var. Görüşmelerimiz sürüyor. Allah’ın izni ile bu çalışmamızı tamamlamak istiyoruz” dedi.

“Amacımız Her Sokağın Doğalgaza Kavuşması”

İlçede özellikle Güldede Mahallesinde birçok sokakta Doğalgazın gelmediği yönünde gelen bir soru üzerine açıklamada bulunan Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “Doğalgaz Ahmetli’ye 15 yıl daha gelmeyecekti. Özellikle AK Parti Manisa milletvekilimiz İsmail Bilen bu konuda çok uğraştı ve ilçemize Doğalgazı 15 yıl önce gelmesini sağladı. Amacımız her sokağın Doğalgaz kavuşması. Bunun içinde görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Dünya genelinde yaşanan bir ekonomik sıkıntı var firma buraya Doğalgazı getirirken bir yerlerden bir şekilde kaynak ayırdı öyle getirdi. İnşallah o sıkıntıları da giderip Ahmetli’mizin her sokağından Doğalgazın geçmesini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

“İki Önemli Proje Hızla İlerliyor”

İlçeye çok önemli iki proje kazandırdıklarını ve inşaatlarının devam ettiğini belirten Başkan Alhan “TOKİ projemizin temeli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı bağlantı ile katıldığı bir törende atıldı. İnşaatı hızla ilerliyor. Bunun yanında gençlerimiz, çocuklarımız ve vatandaşlarımız için Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuzun da inşaatı hızla ilerliyor. Bir aksilik çıkmaz ise önümüzdeki yaz ayına havuzumuzu yetiştirmeyi planlıyoruz” dedi.

İkinci bir Pazar yeri kurulması konusunu da açıklık getiren Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “bilindiği üzere Salı günleri ilçemizde pazarımız kuruluyor. Bunun yeterli olduğu bizlere söylendi. Ama ilerde Cumartesi günleri kurulacak bir Yöresel Halk Pazarı düşüncemiz var. Bunu hayata geçirebiliriz. Bu konuda da sizlerin de görüşlerine ve fikirlerine açığız” dedi.

Toplantı sonunda söz alan Kaymakam Abdullah Kurt ise “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ve İçişleri Bakanlığımızın genelgesi ile bu toplantıları gerçekleştiriyoruz. Ben katılımlarınız için çok teşekkür ederim. Sizlerin sorunlarına çözüm kavuşturmak için buradayız. Birim müdürlerimiz istek ve önerileriniz not aldı sizlere yazılı olarak ta cevap vereceklerdir. Amacımız Ahmetli’mize hep birlikte güzel hizmetler sunmaktır” şeklinde konuştu.  

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER