Haberler

6 Eylül Ahmetli "Kurtuluş Günü" kutlama programı

06.09.2015

 6 Eylül Ahmetli "Kurtuluş Günü" kutlama törenleri, Kaymakam  Vekli  Turgutlu Kaymakamı Uğur Turhan, Garnizon Komutan Vekili J. Astsb. Bşçvş. Ali Dağdelen ve Belediye Başkanı Ahmet Alhan tarafından, şehir merkezindeki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başlanıldı. Çelenk sunma törenlerinde, İlçe Müdürleri ve diğer kamu görevlileri ile vatandaşlar da hazır bulundu.

Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından, Ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarının manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşımız eşliğinde şanlı bayrağımız göndere çekildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşma, Belediye Başkanı Ahmet Alhan tarafından yapıldı. Konuşmasına, Ahmetli'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıldönümünü kutlayarak başlayan Alhan; Kurtuluş Savaşı'nın, şartlar ne olursa olsun, milletin topyekün iradesiyle girişilen mücadelelerin mutlaka başarıya ulaşacağını gösteren güzel örnek olduğunu vurguladı. Alhan, konuşmasını, "... milletimiz kendi iradesiyle Kurtuluş savaşını vermiş, hakkını ve vatanını savunmayı kimseye bırakmadan kendisi yapmıştır. Ancak aradan geçen yıllar içerisinde, milletimiz, uzun yıllar boyunca vesayet altında tutulmaya çalışılmış, kendi iradesi, kendi inancı ve kendi görüşü sorulmadan baskı ve darbelerle yönetilmeye çalışılmıştır. Bu gidişe dur demek isteyen ve halkın iradesini herşeyin üstünde tutmaya çalışan insanlar ya idam edilmiş ya görevden uzaklaştırılmış ya da çeşitli oyunlarla hapse atılmışlardır. Güzel ülkemizi vesayet altında yönetmek isteyenler halka rağmen kendi istek ve arzularını ön planda tutmaya çalışmışlardır. şeklinde sürdürdü. Alhan konuşmasını; "Türkiye; demokrasiden ekonomiye, insan haklarından çalışma hayatına kadar her alanda topyekün bir kalkınma mücadelesi vermektedir. Her ilin, her ilçenin, her beldenin kalkınması da bu mücadelenin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Biz de ilçemizi kalkındırmak için her türlü önlemi hayata geçirmenin gayreti içindeyiz. Ben Türkiye'yi ve ilçemizi gelecekte mutlu, huzurlu, müreffeh günlerin beklediğine inanıyorum. Hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum" diyerek tamamladı.

Programının ardından, Kaymakam   ve   Kurum Müdürleri ile birlikte Belediye Başkanı  Ahmet Alhan’ı  makam odasında, ziyaret ederek bir süre ilçe ve ülke sorunları üzerine sohbet ettiler.

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER