Haberler

BAŞKAN ALHAN'dan 10 KASIM MESAJI

9.11.2015

 Ahmetli  Belediye Başkanı Ahmet Alhan, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 77'nci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında,

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 77'nci yılında bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz.  Türk milletini ve vatanımızı yok olma tehlikesinden kurtarıp, bizlere çağdaş ve bağımsız yaşama onuru kazandıran Atatürk, her daim gönlümüzde ayrı bir yeri olacaktır. Onun vermiş olduğu eşsiz mücadeleyi iyi anlamak ve algılamak gerekmektedir. Bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni daha ileriye taşımak, millet olarak en önemli görevimizdir. "En Büyük Eserim" dediği ve bizlere bıraktığı Cumhuriyeti, millet olarak sonsuza kadar yaşatacağız. Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği milli irade ve çağdaş Türkiye hedefleri doğrultusunda önemli adımları gerçekleştirmiştir.

Bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti, demokrasi çıtasını her geçen gün yükselterek büyümeye devam etmektedir. Atatürk, bizlere Türkiye Cumhuriyeti'ni miras olarak bırakırken, milli egemenlik, demokrasi ve çağdaş ülke özlemi çeken diğer ülkelere de aynı zamanda yol gösterici olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk'ü, vefatının 77'nci yılında bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle anıyoruz" ifadelerine yer verdi.

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER