Haberler

KUDÜS İÇİN TÜRKİYE AYAKTA , AHMETLİ AYAKTA

14.12.2017

 ABD'nin Kudüs'ü israil'in başkenti olarak tanıma kararı tüm yurtta protesto edilirken, Ahmetli' de de basın açıklaması yapılarak, tepki gösterildi.

Ahmetli'de Cuma namazının ardından Ulu camii önünde toplanan vatandaşlar Kudüs için dua ederlerken, Ak Parti İlçe Başkanlığınca ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilikleri tarafından basın açıklaması yapıldı. 

Yapılan açıklamada " Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.

Ak Parti gençlik kolları üyesi tarafından okunanan basın bildirisinin ardından, kudüs'de yaşayan müslümanlar için dua edildi

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER