Haberler

CANBAZLI OVA YOLLARINDA HUMMALI ÇALIŞMA

29.04.2021

          Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan ilçe genelinde devam eden çalışmaları yakından takip ediyor. Çalışmalar kapsamında kırsal mahallelerden Canbazlı Mahallesi ova yollarında devam eden dolgu ve düzeltme çalışmalarını yakından takip eden Başkan Alhan, ayrıca ilçe merkezinde bulunan Yunus Emre Parkı’nda yapımı devam eden yürüyüş yolunda incelemelerde bulundu.

            Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, ilçe genlinde devam eden çalışmaları yakından takip etmeye ve son durumları hakkında bilgi almaya devam ediyor. İlk olarak kırsal mahallelerden olan Canbazlı Mahallesi ova yollarında devam eden dolgu çekimi ve düzenleme çalışmalarını inceleyen Başkan Alhan “tüm kırsal mahallelerimizde olduğu gibi Canbazlı Mahallemizin ova yollarında da hummalı bir çalışma başlattık. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce Canbazlılı çiftçilerimizin sıklıkla kullandığı ova yollarına dolgu çekimi yapıldı ve ardından da düzeltilerek kullanıma elverişli hale getirildi. Çalışmalarımız kapsamında ova yollarımızda dolgu çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

             Yunus Emre Parkı’na Yürüyüş Yolu

            Başkan Alhan daha sonra ilçe merkezinde vatandaşların sıklıkla kullandığı Yunus Emre Parkı’nda yapımı devam eden yürüyüş yolunda incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi veren Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “şuan ülke olarak bir pandemi dönemi yaşıyoruz ve Perşembe akşamından itibaren tam kapanma başlıyor. Tabi bizler Ahmetli Belediyesi olarak bu kapanma sürecince çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu nedenle kapanma sonrası daha sağlıklı günlerde bulaşmak adına şehir merkezimizde vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı Yunus Emre Parkı’mızın etrafına yürüyüş yolu yapıyoruz. Çalışmalarımıza başladık. İnşallah Ramazan Bayramı sonrasında vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde spor yapı yürüyebileceği bir yürüyüş yolumuz olacak” şeklinde konuştu.

           Kestelli-Karkın Arası Ağaç Koruluğu Oluşuyor

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan daha sonra Kestelli Mahallesi ile Karkın Mahallesi arası kanal boyunca devam eden ağaç dikme çalışmalarını da yakından takip etti. Daha yeşil bir Ahmetli için ağaç dikimine önem verdiklerini belirten Başkan Alhan “ilçemize her yıl binlerce ağaç dikerek daha yeşil bir görünüm kazandırmak için çalıştık. Geldiğimiz günden bu yana da bunu başardığımıza inanıyorum ama yeşil alanlar daha fazla olsun daha fazla nefes alalım istiyoruz. Bu yüzden ağaçlandırma çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Kestelli-Karkın arası kanal boyunca çeşitli türlerde ağaç dikimimizi gerçekleştirdik” dedi. 

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER