Haberler

AHMETLİ’NİN CADDE VE SOKAKLARINDA YENİLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

14.10.2021

Ahmetli Belediyesi gerek ilçe merkezinde gerekse kırsal mahallelerde yol yenileme ve tamirat çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Güldede Mahallesi Yörük Ali Efe Sokak üzerinde yol yenileme çalışmasında sona yaklaşılırken, muhtelif cadde ve sokaklarda da tamirat çalışmaları aralıksız olarak sürüyor. Bunun yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Prestij Caddeler projesi kapsamında yürütülen çalışmalarda da Atatürk, Demirciler ve Hükümet Caddesi’nde yenileme çalışmaları sürüyor. Ayrıca yine Büyükşehir Belediyesi tarafından da Yaraşlı Mahallesi ova yolu ile Seydiköy ve Karaharmanlı arasında kalan ova yolunda da asfaltlama çalışmaları tamamlanarak yolların kullanıma açılımı sağlandı.

Ahmetli’nin cadde ve sokaklarında hummalı bir şekilde yol yenileme ve tadilat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bir taraftan Ahmetli Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarda Güldede Mahallesi Yörük Ali Efe Sokak üzerinde yenileme çalışmasında sona yaklaşılırken, şehir merkezinde muhtelif cadde ve sokaklarda tamir ve tadilat çalışmaları da aralıksız bir şekilde sürüyor. Çalışmaların Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütüldüğünü belirten Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “şu an ilçemizin sokakları neredeyse bir şantiye alanına dönüştü. Bir taraftan Ahmetli Belediyesi olarak bizler yol yenileme ve tamirat çalışmalarına devam ederken, diğer taraftan da Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından da Prestij Caddelerin yapımı sürüyor. Şu anda Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce Güldede Mahallesi Yörük Ali Efe Sokak üzerinde yaklaşık 2 bin metrekarelik bir yol yenileme çalışması var. Bu çalışmamızda sona yaklaştık. Yine ilçemizin muhtelif sokaklarında devam eden tamir ve tadilat çalışmalarımız sürüyor. Doğalgaz kazı çalışmalarının yapıldığı sokaklarımız var. Hatların çekilmesinin ardından kısa sürede bu sokaklarımızda da parke taşı tamir ve tadilat çalışmalarını tamamlıyoruz. Amacımız vatandaşlarımızın mağduriyetlerini kısa sürede gidermek ve şehrimizin sokaklarını güzel bir görünüme kavuşturmaktır” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Çalışmaları

Belediye Başkanı Alhan, ilçede ayrıca Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından da çalışmaların sürdüğünü belirterek “Manisa Büyükşehir Belediyesi Prestij Caddeler kapsamında Hükümet, Demirciler ve Atatürk Caddelerinde çalışmalara başladı. Bu caddelerimizde ki çalışmaların da tamamlanmasıyla birlikte Ahmetli’miz çok daha güzel bir görünüme sahip olacak. Ayrıca yine Büyükşehir Belediyemiz tarafından kırsal mahallerimizin ova yollarında asfaltlama çalışması gerçekleşti. Yaraşlı Mahallemiz ile Seydiköy ve Karaharmanlı arasında kalan ova yolunda da asfaltlama çalışmaları tamamlanarak yolların kullanıma açılımı sağlandı. Manisa Büyükşehir Belediyemize ve Başkanımız Cengiz Ergün’e ilçemizde gerçekleştirmiş olduğu bu çalışmalar için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER