Haberler

AHMETLİ BELEDİYESİ’NDEN İŞÇİLERİ SEVİNDİREN SÖZLEŞME

16.02.2022

            Ahmetli Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Manisa şubesi arasında ek protokol imzalandı. Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan’ın makamında gerçekleşen imza töreninde Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Okan Polat ve sendika yetkilileri katıldı. İmzalanan ek protokol sonrasında Ahmetli Belediyesinde çalışan işçilerin alacağı en düşük ücret 5 bin 60 lira oldu.

Ahmetli Belediyesi’nde çalışan işçilerin 2022 yılında alacağı ücretler belli oldu. Ahmetli Belediyesi ve Hizmet İş Sendikası Manisa şubesi arasında devam eden görüşmeler sonrasında işçilerin alacağı en düşük ücret 5 bin 60 lira oldu. İmzalanan ek protokolün her iki taraf için hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Ahmet Alhan “İlçemizde gerçekleştirdiğimiz her çalışmada mesai arkadaşlarımızın büyük emeği var. Bu nedenle imkanlarımızı mesai arkadaşlarımızın lehine çevirmek ve daha rahat bir yaşam düzeyi sağlamak adına gerçekleştirdiğimiz görüşmelerimizi sonlandırdık. Belediyemiz ve Hizmet İş Sendikası arasında imzaladığımız Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü gereği Belediyemizde çalışan işçi kardeşlerimizin alacağı en düşük ücret 5 bin 60 lira oldu. Bu zam oranı da asgari ücretin üzerine yaklaşık %20 bir ek zaman demek oluyor. İşçi kardeşlerimizin alacak oldukları ek zamlar ile maaşlarını aileleriyle birlikte huzur içinde harcasınlar” dedi.

Hizmet İş Sendikası Manisa Şube Başkanı Okan Polat yaptığı açıklamada, “İmzalamış olduğumuz Ek Protokol emekçi arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Yaptığımız görüşmeler neticesinde üyelerimiz enflasyona ezdirmedik. Bu süreçte verdikleri destekten dolayı Belediye Başkanımız Ahmet Alhan’a teşekkür ediyorum” dedi.

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER