Haberler

MUHTARLAR VE HALK TOPLANTISI AHMETLİ’DE DÜZENLENDİ

18.03.2022

           Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz Başkanlığında gerçekleşen Muhtarlar Toplantısı ile Halk Toplantısına katıldı. Ahmetli Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen toplantılarda ilçede yapılması planlanan çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık iki yıldır düzenlenmeyen Muhtarlar Toplantısı ile Halk Toplantısı bu ay Ahmetli’de gerçekleşti. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz başkanlığında düzenlenen toplantıya Vali yardımcısı Ahmet Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan,  Manisa İl Daire Müdürleri, mahalle muhtarları ile vatandaşlarda katıldı. İlk olarak gerçekleşen Muhtarlar Toplantısında, muhtarların istek ve önerileri görüşülürken, Halk Toplantısında ise vatandaşlar isteklerini dile getirdiler. Her iki toplantı sonunda ilçeye yapılması planlanan çalışmalar ilgili kurum müdürleri tarafından tek tek açıklanırken, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda bir konuşma yapan Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “uzun bir aradan sonra gerçekleşen bu toplantılarımız için Manisa Valimize Yaşar Karadeniz’e teşekkür ediyorum. İlçemizde yapılması planlanan çalışmalar hakkında muhtarlarımız ve vatandaşlarımız isteklerini ve önerilerini dile getirdiler. Bu çalışmaları el birliği ile yapmayı amaçlıyoruz. Bir kez daha Valimiz Yaşar Karadeniz’e nezaketleri ve ilçemize göstermiş olduğu ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.  Toplantı sonunda konuşma gerçekleştiren Vali Yaşar Karadeniz ise “Kovid-19 salgını sebebiyle toplantılarımıza uzun bir süre ara verilmişti. Sizin yapmış olduğunuz talepler doğrultusunda ilgili kuruluşlarımız, belediyelerimiz gerekli katkılarını sürdürmekteydiler. Ancak bu süreçte yeni ihtiyaçlar yeni gelişmeler olmuş olabilir, bu nedenle tekrar toplantılarımıza başlamış bulunuyoruz. Bugün Ahmetli’miz muhtarlarımızı ve vatandaşlarımızı dinledik, gerekli notlarımızı aldık. Bunları takibini sağlayarak bu istek ve önerilerin gerçekleşmesi için el birliği ile çalışacağız” dedi.

Başkan Alhan’a Taziye Ziyaretinde Bulunuldu

Düzenlenen toplantılar sonrasında Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt, geçtiğimiz günlerde kayın babası vefat eden Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan’a taziye ziyareti gerçekleştirerek başsağlığı dileklerini ilettiler. Heyet ardından ilçede faaliyet gösteren An Gıda Tarım Ürünleri fabrikasını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER