Haberler

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 108. YILI KUTLANDI

20.03.2023

         Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 108. Yılı ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen törenlere katıldı. Ahmetli Anadolu Lisesi Konferans Salonun’da düzenlenen ve Çancılar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan program izleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı.

            18 Mart Çanakkale Zaferinin 108. Yılı ve Şehitleri Anma Günü Ahmetli’de düzenlenen tören ile kutlandı. Ahmetli Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen törene Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Çelik, İlçe Emniyet Amiri Ahmet Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cendel Akçay, siyasi parti ilçe başkanları, daire müdürleri, sivil toplum örgütleri, Şehit ve Gazi aileleri katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ile devam etti. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Ahmetlili Şehitlerin kısa biyografisi okundu. ‘Çanakkale Destanı’ ve ‘Çanakkale Şehitlerine’ adlı şiirlerin okunmasının ardından

Çancılar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından sahnelenen Gölge Oyunu büyük beğeni toplayarak dakikalarca alkışlandı. Tören sonunda Belediye Başkanı Ahmet Alhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cendel Akçay ve protokol üyeleri törenin hazırlanmasında emeği geçenlere öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti. Etkinlikler kapsamında ikinci tören 18 Mart Cumartesi günü saat 11.00’da Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile devam etti. Şehitlik ziyaretinin ardından anma programları sona erdi.

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER