Haberler

BAŞKANIMIZ ALHAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

22.06.2023

               Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, her ay gerçekleşen Muhtarlar Toplantısında önemli açıklamalarda bulunarak birtakım müjdeler verdi. Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunun yüzde doksanının tamamlandığını belirten Belediye Başkanı Ahmet Alhan “İnşallah temmuz ayı içerisinde Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuz açıyoruz” dedi. Başkan Alhan ayrıca Gençlik Merkezi Konferans Salonunun ihalesinin yapıldığını da dile getirerek, Kurban Bayramı sonrasında ova yollarında ve şehir merkezinde tamir ve tadilat çalışmalarının hız kazanacağını da sözlerine ekledi.

            İçişleri Bakanlığı genelgesi ile seçim çalışmaları sonrasında yeniden başlayan Muhtarlar Toplantısı yaklaşık üç aylık bir aranın ardından Ahmetli Şehit Hasan Yarış Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşti. Toplantıya Ahmetli Kaymakamı Abdullah Kurt, Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Ahmetli Muhtarlık İşleri Müdürü Nihan Kılıç, kurum müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı. Toplantıda Ahmetli Belediyesinin çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulunan Başkan Alhan, Ahmetli’ye kazandırılan yeni yatırımların kısa zamanda hizmete geçeceğinin müjdesini verdi. Belediye Başkanı Ahmet Alhan yaptığı açıklamada “İlçemizin gençleri ve hemşehrilerimiz için büyük önem taşıyan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuz tamamlanmak üzere. Yüzde doksanı bitti. İnşallah temmuz ayı içerisinde açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

            Gençlik Merkezi Konferans Salonu

            Ahmetli’ye son sistem bir konferans salonu kazandırmak istediklerini de belirten Başkan Alhan “Gençlik Merkezi Konferans Salonumuzun ihalesi yapıldı. Görüşmelerimiz sürüyor. İnşallah ilçemize ses düzenekleri de dahil olmak üzere son sistem bir Konferans Salonu kazandırmak istiyoruz. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Ankara’da DSİ ile bir görüşme gerçekleştirdik. Ahmetli Kelebek Barajı’nda su dolumuna başlanıldı. Burada acaba bir Hidroelektrik Santrali yapabilir miyiz? Düşüncemiz oldu. Bu konuyla ilgili görüştük. Yine regülatör köprüsüne ek menfezli bir köprü yapımı için gerekli izinleri aldık. Burada da çalışmalar başlayacak” dedi.

Ova Yolları ve Şehir Merkezinde Hummalı Çalışmalar Devam Edecek

Ahmetli Belediyesinin devam eden çalışmaları hakkında da bilgiler veren Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan “bilindiği üzere Ahmetli’mize Güneş Enerji Santrali kazandırdık. Buradan da hey 600 bin lira gibi bir gelir elde ediyoruz. Bunun yanında hepinizin bildiği üzere yağışlar ilçemizi de etkiledi. Bu sebeple ova yollarımızda ve şehir merkezimizde ki çalışmalar duraksadı. İnşallah bayram sonrasında tadilat gerektiren ova yollarımızda ve şehir merkezimizde hummalı çalışmalarımız devam edecek. Son olarak Muhtarlar Derneğimizde bir yer tesis ettik. Onun çalışmaları yapılıyor. Bir de önümüzdeki günlerde Kurban Bayramı’nı idrak edeceğiz. Kaymakamımızın da destekleri ile kurduğumuz Aşevimize Kurban bağışlarınızı bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

« Tüm Haberler

HABERLER

 
 

SOSYAL HİZMETLER