Ulaşım Durumu

Karayolları Ahmetli ilçe merkezi İç Anadolu’yu Ege’ye bağlayan E-96 Devlet Karayolu üzerinde kurulmuştur. İlçe merkezinde tüm köylerimize yaz-kış ulaşım imkânı sağlayan köy yollarımız mevcuttur. Köy yollarımızın 14 adedi tamamı asfalt kaplama yol karakterindedir. 
 
Demiryolları Ahmetli ilçesinden geçen demiryolunun tarihi çok eskilere dayanmaktadır. 1875 yılında bir İngiliz şirketi tarafından yapılmıştır. Demiryolu genelde bölgesel yolcu ve yük taşımacılığında kullanılmakta, hergün Basmane-Uşak arasında tren seferleri yapılmaktadır. Bunun yanı sıra direk ana hat yolcu ve yük treni olarak Basmane Diyarbakır arasında sefer yapılmaktadır. Ahmetli İstasyon Şefliği Üç lojmanlı kendi binasında 1 İstasyon Şefi ile hizmetlerini yürütmektedir. 1 Makasçı kadrosu açık olup ihtiyaç vardır. 
PTT Ahmetli PTT Merkez Müdürlüğü 6 Lojmanlı hizmet binasında 1 Müdür, 1 Veznedar, 1 Memur, 3 Dağıtıcı, 1 geçici işçi ile hizmetlerini yürütmektedir. Hizmet binası yeni ve ihtiyaca yeterlidir. Aynı binada 02.08.1999 tarihinde Telekom Şefliği açılarak hizmet vermeye başlamış, telefon santralı sistem olarak yeni kurulmuştur. 
 
 
TELEKOM İlçe merkezinde köyler dahil 15.04.2000 tarihinde 4352 numara kapasiteli sistem 12 santrali faaliyete geçmiş olup, 14/02/2006 tarihi itibariyle 2660 abonesi doludur. Şebeke ve numara yetersizliğinden telefon bekleyen bulunmamaktadır. Hiçbir köyde memur bulunmamaktadır. İlçeye bağlı Ataköy, Dereköy, Dibekdere, barbarosüstü Dereköy köylerindeki telefonlar ilçe merkezi santralına bağlı olarak çalışmaktadır.
 
Santral CLIP(arayan numaraların görünmesi), CLIR(karşıda numaranın görünmemesi) özelliğine sahip olup, 109 adet ADSL abonesi ile hizmet vermektedir. Seydiköy’de 135 numara kapasiteli ELİF-1 tipi otomatik santralı mevcut olup, 14/01/2006 tarihi itibariyle 103 numarası doludur. Karaköy’de çalışan telefonlarda bu santralden çalışmakta ve telefon müracaatında bulunupta bekleyen abone yoktur. İlçeye bağlı Gökkaya kasabamızda 701 kapasiteli Anadolu tipi otomatik santralımız bulunmakta olup, 14/02/2006 tarihi itibariyle 650 numarası dolu olup, Alahıdır Köyü’ndeki telefonlarda bu santralden çalışmakta ve telefon müracaatında bulunupta bekleyen abone bulunmamaktadır. Görevli memur yoktur.
 
Kargın köyümüzde Levent tipi 288 kapasiteli otomatik santral olup, 14/02/2006 tarihi itibariyle 202 numarası doludur. Derici, Mandallı, Cambazlı köylerinin aboneleri de Kargın santralına bağlanmıştır. Telefon müracaatında bulunupta bekleyen abone bulunmamaktadır. Görevli memur yoktur. Hacıköseli Köyünden Elif-1 tipi 128 numara kapasiteli otomatik santral kurulmuş olup, 14/02/2006 tarihi itibariyle 54 numarası dolu olup, Bahçeçik, Baktırlı köylerindeki telefonlarda bu santralden çalışmaktadır telefon müracaatında bulunupta bekleyen abone bulunmamaktadır. Görevli memur yoktur.

SOSYAL HİZMETLER